Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

Kolekcininkams

Papildykite savo kolekciją išskirtiniais lietuviškais pašto ženklais bei kitais filatelijos gaminiais, kuriuos galite įsigyti Lietuvos paštuose ir elektroninėje parduotuvėje. Pasinaudokite mūsų rekomendacijomis. 

Rekomenduojame

pasto zenklai
Naujausi pašto ženklai
Plačiau
papildomi produktai
Filatelijos gaminiai
Plačiau
Atvirlaiskiai
Atvirlaiškiai
Plačiau

Įsigykite internetu!

Mūsų filatelijos el. parduotuvėje pilną asortimentą filatelijos prekių, bei kitų kolecionavimui skirtų gaminių.

El. Parduotuvė

Filatelijos gaminių rūšys

Pašto ženklai

Ženklas, įrodantis pašto paslaugos apmokėjimą arba kolekcionavimo objektas. Ant pašto ženklo visuomet atspaudžiamas tekstas ir vaizdas: dekoratyvinis piešinys, paslaugos kaina bei šalies pavadinimas. Jie yra klijuojami ant vokų ar kitokių siuntų.

pašto ženklai 1pasto zenklas 2

 

Pašto ženklai Tetbešas (Tete-beche)

Pora neatskirtų vienodų ženklų, kurie atspausdintame lape vienas kito atžvilgiu apversti. Taip būna arba atsitiktinai blogai nustačius spausdinimo formas, arba spausdinama specialiai. Trikampiai ženklai paprastai beveik visada spausdinami šiuo būdu.

 

Pašto ženklai mažais lapeliais (iki 10 ženklų)

Pašto ženklai spausdinami nedideliais lapeliais, kuriuose yra ne daugiau 10 vienetų atskirų ženklų.

Pašto ženklai lapais (po 25 ženklus)

Pašto ženklai spausdinami lapais, kuriuose yra po 25 vienetus atskirų ženklų.

Pašto ženklai su kuponu

Kuponas - papildoma pašto ženklo dalis, atskirta nuo ženklo perforacija (perforuotiems ženklams) arba baltu lauku (kirptiniams pašto ženklams). Kuponas nebūtinas, naudojant ženklą pašto tikslams, tačiau kolekciniam ženklui kuponas yra privalomas, jeigu pašto ženklas buvo išleistas kartu su kuponu. Kupone paprastai nurodoma papildoma informacija, susijusi su pašto ženklo siužetu.

Pašto ženklų blokas

Vienas ar keli pašto ženklai su dekoratyviniais krašteliais, kuriuose išspausdinti tekstai, piešiniai, ornamentai ir t.t. Bloko ženklai gali būti  perforuoti arba neperforuoti.

Pašto ženklų serija

Pašto ženklų serija - dviejų ar daugiau ženklų, skirtų vienai progai ir išleistų vienu metu, laida.

pasto zenklu serija 1 pasto zenklu serija 2

Metinis pašto ženklų rinkinys

Visų per metus išleistų pašto ženklų visuma.

Teminis pašto ženklų rinkinys

Pašto ženklų rinkinys skirtas vienai pasirinktai temai. Pvz: Raudonosios knygos augalai, pasirinktai progai dedikuoti pašto ženklai, miestų herbai ir t.t.

Pašto ženklų bukletai

Maži pašto ženklų lapeliai su viršeliais.

Vokai su proginiais antspaudais

Vokas su užklijuotais proginiais arba standartiniais pašto ženklais, pažymėtais specialiu antspaudu, skirtu kokiam nors svarbiam įvykiui.

Pirmos dienos vokai

Specialus proginis vokas su priklijuotais pašto ženklais pažymėtais pirmos jų išleidimo į apyvartą dienos specialiu antspaudu. Antspaude yra užrašas prancūzų kalba „Premier jour" („Pirmoji diena").

Analogiškieji atvirukai (kartmaksimumai)

Pašto objektas, kai ant meninio arba ženklinio atviruko iš vaizdo pusės priklijuojamas pašto ženklas, piešiniu visiškai atitinkantis atviruko piešinį. Filateliniu požiūriu kartmaksimumas yra vertingas tik tuomet, kai priklijuotas pašto ženklas nuvertinamas pašto antspaudu (specialiuoju arba kalendoriniu), pagal temą ar datą tiesiogiai susijusiu su minėtuoju piešiniu.

 

 

Tapkite filatelijos abonentu!

Filatelinius produktus galima užsakyti ir iš anksto. Tapus abonentu visas naujienas apie išleidžiamus naujus produktus sužinosite patys pirmieji.

Registruotis Plačiau apie filatelijos abonentą