Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“

SVARBU: keičiasi Lietuvos pašto deklaravimo duomenų pateikimo tvarka juridiniams asmenims

2023-05-02

Informuojame, kad keičiasi Lietuvos pašto deklaravimo duomenų pateikimo tvarka juridiniams asmenims. 

Nuo šių metų birželio 1 d. juridiniai asmenys, atlikdami muitinės formalumus ir pasirinkę deklaruoti siuntą per Lietuvos paštą, visais atvejais privalės gauti jiems unikalų EORI kodą ir pateikti jį post.lt pildomoje deklaravimo formoje. 

EORI (Ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo kodas) yra unikalus kodas, kurį ekonominės veiklos vykdytojams ir kitiems asmenims suteikia ES valstybės narės muitinė. EORI kodas naudojamas identifikuoti asmenį tvarkant reikalus su muitine, pavyzdžiui, deklaruojant siuntą iš trečiosios šalies. 

Neturintiems EORI kodo jo gavimu reikėtų pasirūpinti iš anksto, nes nuo minėtos dienos be EORI kodo nebebus galimybės pateikti deklaravimo duomenų.

Norint gauti EORI kodą, pirmiausia reikia užsiregistruoti LR muitinės elektroninių paslaugų gavėju Bendro naudotojų valdymo portale (BAP) ir patvirtinti savo tapatybę. Tuomet naudojantis Muitinės leidimų sistema (MLS) reikia pateikti prašymą EORI kodui gauti (svarbu nepamiršti prisegti dokumentų, būtina prisegti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją). Atsakymas dėl EORI kodo suteikimo pateikiamas MLS.

Daugiau informacijos galite rasti LR muitinės puslapyje.
 

Buvo naudinga? Dalinkitės: