Patogios pašto paslaugos verslui ir draugiškos aplinkai – jau čia

2020-07-31

 

vienu

Kelis pastaruosius metus įgyvendiname daug modernių pokyčių, kuriais siekiama užtikrinti teikiamų paslaugų greitį, kokybę bei patogumą. Paslaugas perkeliame į skaitmeninę erdvę, svarbiu aspektu pokyčiuose tampa ne tik paslaugų gerinimas, jų greitėjimas, bet ir aplinkos saugojimas.

„Šiuolaikiškas paštas neįsivaizduojamas be paslaugų internete, todėl daug dėmesio skiriame paslaugų skaitmenizacijai“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Keli naujausi pokyčiai verslo klientams:

  • jau dabar Lietuvos pašto savitarnoje, siunčiant pašto siuntas Lietuvoje, galima užsisakyti ir gauti siuntos įteikimo patvirtinimo paslaugą (toliau – POD). Užsisakius šią paslaugą, savitarnoje galima matyti suformuotą POD – PDF formatu, kuriame atvaizduoti siuntėjo ir gavėjo duomenys, siuntos įteikimo data, informacija, kas priėmė siuntą, dažnu atveju ir siuntą priėmusio asmens parašas. Pagrindiniai šios paslaugos privalumai yra tai, kad popierinį variantą pakeičia elektroninis variantas ir jis iš karto po siuntos įteikimo matomas savitarnoje;
  • nuo š. m. spalio 1 d. siunčiant į užsienį, o nuo 2021 m. kovo 1 d. Lietuvoje, nebebus galima pateikti pašto siuntų su K 6, K 6 E ir (ar) K 6 P sąrašais. Siuntas išsiuntimui bus galima pateikti tik per Lietuvos pašto savitarną arba naudojantis API sąsaja ar moduliais. Šiuo pokyčiu siekiame klientams supaprastinti siuntų išsiuntimo procesą: iki šiol daugelis verslo klientų pildo popierines formas siuntų pateikimui, išnaudojama daug popieriaus. Pateikiant siuntas per savitarną, verslo klientams nebereikėtų pildyti popierinių sąrašų, taip pat formuojant siuntas savitarnoje galima išvengti klaidų, kurios netyčia įsivelia dažniausiai adresuose ir pavadinimuose.

Atsisakymas popierinių POD bei K6 sąrašų ir perėjimas į skaitmeninę erdvę prisideda ne tik prie pašto paslaugų kokybės ir greičio gerinimo, bet ir turi dar vieną didelį privalumą – gamtos saugojimą, sunaudojama mažiau popieriaus ir trumpinami logistikos procesai.

Ateityje pokyčių laukia ir daugiau, tad jeigu dar nesate išbandę, kviečiame apsilankyti atnaujintoje Lietuvos pašto savitarnoje.

Čia galite sužinoti daugiau apie Lietuvos pašto savitarnos privalumus.

 

 

 

Buvo naudinga? Dalinkitės: