Keičiasi siuntų lipdukų formatas

2020-10-15

Informuojame, kad nuo š. m. spalio 15 d. keičiasi Lietuvos pašto siuntų lipdukai – nuo šiol visi pašto ir LP EXPRESS siuntų lipdukai yra A6 formato bei pažymėti unikaliu barkodu – nebelieka skirtingų dydžių lipdukų, o barkodu bus žymimos net ir neregistruotos siuntos. Klientų prašymu pašto siuntų lipdukas papildytas komentaro lauku, į kurį galima įrašyti pristatymui aktualią papildomą informaciją.

Atkreipiamas dėmesys dėl siuntų į trečiąsias šalis lipdukų:
- siuntų, kurias siunčiant reikia užpildyti CN 22 deklaraciją, lipdukas yra apjungtas su deklaracijos forma, todėl atskirai deklaracijos klijuoti ant siuntos nebereikia;
- siuntų su CN 23 deklaracija žymėjimas lieka toks pats, t. y. turi būti klijuojamas sugeneruotas naujos formos lipdukas bei pridedama reikiamas kiekis deklaracijos kopijų.

Primenama, kad Lietuvos pašto skyriuose nuo spalio 14 d. jei klientas, siunčiantis daiktus į trečiąsias šalis, nebus internetu užpildęs CN 22 ar CN 23 formos, tai darys pašto darbuotojas kliento užpildytos popierinės pašto muitinės deklaracijos pagrindu. Dėl to pašto skyriuje gali tekti palaukti ilgiau nei įprastai. Siekiant paprastesnio siuntimo proceso, siuntą rekomenduojama formuoti internetu – taip sutaupant ir savo, ir pašto darbuotojų, ir kitų pašto klientų laiką. Daugiau informacijos apie tai čia.

Buvo naudinga? Dalinkitės: